O nás

Jsme skupina nadšenců, které baví pátrat a předkládat informace, které zatím zapadají prachem zapomnění. A bylo by škoda nepřipomenout, co noviny psaly o výletech školních dítek, či proč dynamitka nestojí třeba v Lovosicích nebo u Drážďan.
Některé informace asi znát budete, ale věříme, že objevíte i nečekané spojitosti.

Stezka má zatím 23 zastavení. První stojí pod statkem Vraných od roku 2017, v létě 2022 předkládáme 12 panelů. Z toho tři panely v areálu léčebny ještě čekají na odsouhlasení vedením, budou zveřejněny co nejdříve.
V létě 2023 přidáme na venkovní panely dalších 8 témat, několik dalších plánovaných lokalit ještě nemá administrativní souhlas. Chce to čas, pracujeme pilně :))

Kromě panelů s informacemi připravujeme i přednášky (cyklus Dějinám na stopě) a procházky, sbíráme staré fotky a vydáváme obrázkové kalendáře, usilujeme o obnovu historické cesty spojující Bohnice s Podhořím, chystáme i drobnější aktivity. Zaznamenáváme vzpomínky pamětníků, ty bychom chtěli zpracovat a přidat povídání sem na web. Ze zpracovaných informací, doufáme, vzniknou neobvyklé pohledy na jinak běžné skutečnosti.

Při pátrání v archivech, knihovnách či při prohlížení fotek v krabici od bot jsme našli spoustu informací a obrázků, které se na cedule bohužel nevešly. Budeme je průběžně přidávat sem na webové stránky, vždy k tématu, kam patří.

Pokud máte doma historické fotografie, o které byste se chtěli podělit, nebo jste ochotni nám vyprávět příběh vašich předků, ozvěte se prosím. Rádi přidáme další kamínek do barevné mozaiky naší minulosti.

Práce je to hodně a proto rádi uvítáme další posily do našeho týmu nadšenců.

Chcete-li mít přehled o plánovaných akcích, napište, rádi vám budeme informace zasílat.
Máte-li otázky, ptejte se prosím.
Blanka Rošická

Kontakt

Spolupracujeme

Psychiatrická  nemocnice Bohnice –   www.bohnice.cz

Bohnice žijí, z.s. – bohniceziji.cz

Čimice žijí, z.s. – cimiceziji.cz

Staré Bohnice – starebohnice.cz

Doporučujeme

Nadace Quido Schwanka – Zelená Troja – www.troja-nadace.cz

Děkujeme

Panely vznikají díky neúnavné práci dobrovolníků. Ale někdy je potřeba platit i faktury a na jejich financování jsme získali podporu několika společností

Nadace Via

ve spolupráci s grantovaným programem České spořitelny “Dokážeme víc”

Sponzor webových stránek

děkujeme za pomoc, máme je rádi