Vzhledem k exponované poloze se v území vyskytuje omezený počet druhů savců
O něco větší lasice hranostaj je v létě stejně barevná jako kolčava, ale má špičku ocasu černou. V zimě se, až na černou špičku ocasu, přesrstí do bílé. Bílá hustá srst s typickými černými “puntíky” se dříve používala na luxusní “hermelínové” límce či pláště. Hranostaj váží asi 350 g. Oba druhy dokážou ulovit kořist až do velikosti králíka. Oba druhy lasic jsou značně přizpůsobivé a vyznačují se spíše noční aktivitou, přebíhají ale i ve dne.
Kuna skalní (někdy označovaná i jako domácí) je běžná evropská šelma s velkou bílou náprsenkou, bílými okraji uší a černým čenichem. Je mohutnější, váží až 2 kg a žije samotářsky. Dovede zabít i menší domácí zvíře, často žije na půdách domů, dovede rozkousat kabely plechového miláčka.
Vyskytují se tu i další druhy savců – veverka obecná, zajíc polní, drobní hlodavci, řada drobných hmyzožravců (bělozubky a rejsci), běžně i ježek západní.
Nebojte se netopýrů
Se soumrakem se na obloze místo ladných ptáků objevují netopýři – dráhy jejich letu jsou trhané, protože náhle mění směr pohybu. Jsou to hmyzožravci a potravu vyhledávají mezi korunami stromů, někteří zaznamenají i velké střevlíky pobíhající po zemi. Aktuálně jsou nejohroženější populace žijící v mezerách mezi panely, pod střešní krytinou nebo izolací panelových domů, při zateplování domů jim lidé znemožňují úkryty využít. V místních parcích žije nejčastěji netopýr rezavý a netopýr nejmenší, nad vodní hladinou poletuje netopýr vodní.